انتخاب صفحه

آموزش جنسی

آموزش جنسی

دکتر مهدی قاسمی

روانپزشک و رواندرمانگر

آموزش جنسی به کودکان
قسمت سوم

آیا می‌توان از اسم‌های مستعار برای بخش‌های خاص بدن استفاده کرد؟

وقتی که کودک ۳ سالش است والدین ممکن است تصمیم بگیرند تا از کلمات آناتومیک صحیح استفاده کنند. این کلمات ممکن است که اصطلاحات پزشکی به نظر برسند اما وقتی که کودک توانایی گفتن این اصطلاحات مناسب را دارد بنابراین دلیلی ندارد که از آن‌ها استفاده نکنید. باید کلمات کتابی و علمی‌ای که به آلت جنسی زن و مرد اطلاق می‌شود را به کار برد و نباید از کلمات مضحک و عامیانه به جای آن‌ها استفاده شود. به این ترتیب کودک شما یاد می‌گیرد تا از این اصطلاحات به شیوه‌ای مستقیم و بدون احساس خجالت و شرمساری استفاده کند. در واقع این کاری است که اکثر والدین انجام می‌دهند.

«بچه‌ها از کجا می‌آیند؟»
پس به کودکی که از ما می‌پرسد بچه‌ها از کجا می‌آیند چه باید گفت؟

پاسخ این سئوال معمولا بستگی به #سن کودک دارد. با این حال شما می‌توانید به او بگویید وقتی که یک زن و مرد یکدیگر را دوست دارند و #عاشق یکدیگر هستند دوست دارند به هم نزدیک‌تر و صمیمی‌تر بشوند. به آنها بگویید که اسپرم مرد با تخمک زن به هم می‌پیوندند و بچه شروع به رشد کردن می‌کند. بیشتر بچه‌های زیر ۶ سال این پاسخ را می‌پذیرند. کتاب‌های متناسب با سن کودک در مورد این موضوع نیز می‌تواند مفید باشد. به سوالات به شیوه سر راست و مستقیم جواب دهید و احتمالا بعد از آن خواهید دید که کودکتان از این اطلاعات اندک در آن زمان راضی خواهد شد.

(۱ بازدید)

درباره نویسنده

دکتر مهدی قاسمی

روانپزشک و رواندرمانگرمطب: میرداماد، میدان مادر، خیابان سنجابی (یهروز). کوچه یکم، سمت راست، پلاک 8. واحد 1722904886 22904887

drm-gh@

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین دیدگاه‌ها

جدیدترین ویدیو

بارگذاری...

بررسی های اخیر

بازدیدها

Total27576962
Today33
This Week77195
This Month343934