<دکتر مهدی قاسمی>
Advertisement

انتخاب صفحه

آموزش جنسی

آموزش جنسی

دکتر مهدی قاسمی

روانپزشک و رواندرمانگر

آموزش جنسی به کودکان
قسمت سوم

آیا می‌توان از اسم‌های مستعار برای بخش‌های خاص بدن استفاده کرد؟

وقتی که کودک ۳ سالش است والدین ممکن است تصمیم بگیرند تا از کلمات آناتومیک صحیح استفاده کنند. این کلمات ممکن است که اصطلاحات پزشکی به نظر برسند اما وقتی که کودک توانایی گفتن این اصطلاحات مناسب را دارد بنابراین دلیلی ندارد که از آن‌ها استفاده نکنید. باید کلمات کتابی و علمی‌ای که به آلت جنسی زن و مرد اطلاق می‌شود را به کار برد و نباید از کلمات مضحک و عامیانه به جای آن‌ها استفاده شود. به این ترتیب کودک شما یاد می‌گیرد تا از این اصطلاحات به شیوه‌ای مستقیم و بدون احساس خجالت و شرمساری استفاده کند. در واقع این کاری است که اکثر والدین انجام می‌دهند.

«بچه‌ها از کجا می‌آیند؟»
پس به کودکی که از ما می‌پرسد بچه‌ها از کجا می‌آیند چه باید گفت؟

پاسخ این سئوال معمولا بستگی به #سن کودک دارد. با این حال شما می‌توانید به او بگویید وقتی که یک زن و مرد یکدیگر را دوست دارند و #عاشق یکدیگر هستند دوست دارند به هم نزدیک‌تر و صمیمی‌تر بشوند. به آنها بگویید که اسپرم مرد با تخمک زن به هم می‌پیوندند و بچه شروع به رشد کردن می‌کند. بیشتر بچه‌های زیر ۶ سال این پاسخ را می‌پذیرند. کتاب‌های متناسب با سن کودک در مورد این موضوع نیز می‌تواند مفید باشد. به سوالات به شیوه سر راست و مستقیم جواب دهید و احتمالا بعد از آن خواهید دید که کودکتان از این اطلاعات اندک در آن زمان راضی خواهد شد.

(۱۵ بازدید)


تعیین وقت روانپزشکی و جلسات تراپی یا مشاوره

دکتر تراپیست تهران : دکتر قاسمی ، روانپزشک و متخصص اعصاب و روان
مطب میرداماد:
۲۲۹۰۴۸۸۶ و ۲۲۹۰۴۸۸۷
مطب سعادت آباد:
۲۲۳۸۵۷۱۸ و ۲۲۳۸۵۶۷۹


اطلاعات بیشتر در صفحه‌ی «تعیین وقت»


درباره نویسنده

دکتر مهدی قاسمی

روانپزشک و رواندرمانگر --- مطب: میرداماد، میدان مادر، خیابان سنجابی (یهروز). کوچه یکم، سمت راست، پلاک 8. واحد 17 --- تلفن تماس و تعیین وقت: 22904886 و 22904887

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

CLOSE
CLOSE
<روانپزشک و رواندرمانگر>